Afyon Karahisar Kiralık Araçlar ve Araba Kiralama Firmaları

Arackiralago üzerinden uygun koşullarla kaliteli hizmet veren Afyon araba kiralama firmaları, farklı marka ve modellere ait araç kiralama ihtiyacınıza cevap veriyorlar. İster ekonomik ister lüks veya ticari olsun, Afyon oto kiralama hizmetlerinden hızlıca yararlanabilirsiniz.

Şehirde hizmet veren birçok Afyonkarahisar rent a car firmaları, arackiralago online araba kiralama platformu üzerinden güvenle hizmet vermektedir. İstediğiniz firmadan ihtiyacınıza uygun marka ve modeli vakit kaybetmeden kiralayabilirsiniz. Platform üzerinde Afyon ekonomik araç kiralama hizmeti alabileceğiniz gibi, ticari araç kiralama hizmetlerini de hemen almaya başlayabilirsiniz.

Afyon Araç Kiralama Fiyatları

Afyon araba kiralama fiyatları aracın marka ve modeline göre değişebileceği gibi, kiralama ile birlikte tercih edeceğiniz ek hizmetlere göre de farklılık gösterir. BMW marka bir aracın günlük kiralama bedeli farklı olurken, Fiyat veya Mercedes marka bir aracın kiralık fiyatı da farklı olacaktır.

Yaz veya kış lastiği, araba sigortası ve daha pek çok maliyetten uzak bir şekilde kasko yapılmış araçlardan herhangi birini kiralayarak, Afyonkarahisar araba kiralama ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte Afyon oto kiralama fiyatları için en önemli faktörlerden biri de, şüphesiz ki aracı kaç gün kiralayacağınızdır. Fiyat konusunda en detaylı bilgileri kiralama yapmak istediğiniz firma sayfasından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca platform üzerindeki akıllı arama menüsünü kullanarak, istediğiniz şehir ve ilçe için Araç Kirala Go üzerinde bulunan firmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Afyon Gezilecek Yerler

Kaplıca turizminin Türkiye’deki en önemli merkezlerinden biri olan Afyonkarahisar gezilecek yerler bakımından özellikle doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Aşağıda Afyonkarahisar gezilecek yerler arasında öne çıkan keşif noktalarına yer verilmiştir. Bu noktaları en iyi şekilde gezmek için, Afyon araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Gazlıgöl Kaplıcaları

İhsaniye ilçesinde bulunan kaplıcalar, Afyon’un en önemli termal merkezleri arasında yer almaktadır. Şehir merkezinden 25 kilometrelik mesafede bulunması nedeniyle, Gazlıgöl Kaplıcalarına Afyon araba kiralama hizmeti alarak hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Şehrin yine bir başka önemli termal merkezi olan Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, adını almış olduğu Sandıklı ilçesinde bulunmaktadır. Kaplıcalar Türkiye’nin sayılı termal merkezleri arasında yer alır. Özellikle kadın hastalıkları, eklem ağrıları, bel ve boyun fıtıkları, cilt hastalıkları ve Romatizma gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi

Şehirde ilk müze kurma çalışmaları 1928 yılı itibarıyla başlamıştır. Ancak bugünkü manada müzenin kurulması 1971 yılında olmuştur. Şehir merkezinde bulunan Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi, binlerce arkeolojik esere ev sahipliği yapmaktadır.

Diğer taraftan müzenin teşhir salonlarında etnografik eserleri de görmek mümkündür. Toplam 9 teşhir salonuna sahip olan müze, açık teşhir alanlarında ise heykel ve mezar taşlarını sergilemektedir.

Afyon İmaret Camii

Şehir merkezindeki Afyon İmaret Camii, 1472 yılında Gedik Ahmet Paşa’nın talimatı ile yaptırılmıştır. Şehirdeki en görkemli camilerden biri olmakla birlikte, iç ve dış süslemeleri ile de dikkat çekici özellikler taşımaktadır.

Karahisar Kalesi

Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan kale yüksek kayalıkların üzerine inşa edilmiştir. 226 metre yüksekliğe sahip olması nedeniyle, kalenin bulunduğu bölge Afyonkarahisar’a kuşbakışı bakmak için de ideal bir konumdur.

Kalenin Hitit imparatorluğu döneminde milattan önce 1300 yılında yapıldığı bilinmektedir. Günümüze kadar farklı medeniyetlerinin kullanmış olması nedeniyle, çeşitli medeniyetlere ait izler de taşımaktadır.

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

İl merkezinden 9 kilometre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Şehitleri Anıtı, 1999 yılında yaptırılmıştır. Özellikle PKK tarafından Türkiye’de şehit edilen asker ve polislerin anısını yaşatmak için yaptırılan anıtı görmek, Afyon araç kiralama hizmeti alarak daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avdalas Kalesi

Klasik bir kale olmaktan ziyade, yumuşak kaya oluşumlarının oyularak yapıldığı bir yapı olma özelliğini taşımaktadır. Gazlıgöl ilçesinde bulunan tuhaf kale, Afyon’a yolu düşenler tarafından ziyaret edilmektedir.

Yedikapılar Manastırı

İl merkezinde bulunan manastır, özellikle dış mimarisi ile zengin özellikler sunmaktadır. Manastırın hangi tarihte yapıldığı bilinmemektedir. Ancak yapılan çalışmalar 10. Yüzyılın başında inşa edildiğine dair işaretler vermektedir.

Bolvadin Müzesi

1987 yılında başlayan Bolvadin müze kurma çalışmaları tam olarak 1993 yılında tamamlanarak, ilçe merkezinde belediye sineması olarak tanımlanan binada açılmıştır. Sonrasında yeni kışla binasına taşınan müze ilçe merkezinde yer almaktadır.

İki katlı müzenin teşhir salonlarında arkeolojik eserlerin yanı sıra etnografik eserler de sergilenmektedir. İl merkezine 61 kilometre uzaklıkta bulunan Bolvadin ilçesindeki tarihi eserleri ve müzeleri ziyaret etmek için, Afyon araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Selimiye Kaya Mezarları

İscehisar ilçe merkezinde bulunan Selimiye Kaya Mezarları, muhteşem görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Toplamda bir kaç mezardan ibaret olan yapılar, yüzey kabartmaları ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Yüzey kabartmalarında bulunan yazılar dikkate alındığında kaya mezarlarının Bizans döneminden kalma olduğu görülmektedir.

Sandıklı Ulu Camii

1379 yılında inşa edilen Sandıklı Ulu Camii, kurşun kaplamalı tek kubbeye sahiptir. İlk olarak mescit şeklinde inşa edildiği için küçük bir yapı olan Sandıklı Ulu Camii, günümüze kadar orijinal yapısını koruyarak gelmeyi başarmıştır. Küçük tek minareli ve tek kubbeli olan cami kare planlı üzerine inşa edilmiştir.

Sultandağı Kervansarayı

1249 yılında inşa edildiği kitabesinde yazan Sultandağı Kervansarayı, Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde bulunmaktadır. Taç mahal kısmı Selçuklu mimarisine benziyor olsa da, binanın bu mimariden biraz uzak kaldığını da söylemek gerekir.

Afyon şehir merkezinden 70 kilometre uzaklıkta bulunan bu muhteşem tarihi yapıyı ziyaret etmek için, Afyon oto kiralama hizmeti almanız faydalı olacaktır.