Ağrı Kiralık Araçlar, Oto Kiralama Firmaları

Araç Kirala Go, tüm illerde olduğu gibi Ağrı oto kiralama firmaları ile sizleri hızlı bir şekilde online ortamda buluşturan bir platformdur. En hızlı gelişen online araba kiralama platformu olan Araç Kirala Go ile Ağrı rent a car firmalarına hızlı bir şekilde ulaşarak, istediğiniz aracı hemen kiralayabilirsiniz.

 

Ağrı Araba Kiralama İle Maliyetlerden Kurtulun

Bireysel kiralamaların yanı sıra Ağrı kurumsal araç kiralama hizmetlerini de sitemiz üzerinde bulunan firmalardan hızlıca alabilirsiniz. Kasko güvencesi ile kiralayacağınız araçların mevsimine uygun lastikleri mevzuata uygun tarihlerde değiştirilmektedir. Diğer yandan araba sigortası, araç bakımları ve diğer tüm detaylar, siz aracı kiralamadan önce mevzuata uygun şekilde güvenliğiniz düşünülerek yerine getirilmektedir.

Ağrı araç kiralama firmaları aynı zamanda özel şoförlü araba kiralama hizmetleri, navigasyon ve bebek koltuğu gibi seçenekleri de sizlere sunmaktadır. Ayrıca tercihinize göre Ağrı Havalimanı araba kiralama hizmeti veren firmalara da Araç Kirala Go ile dakikalar içerisinde ulaşarak kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ağrı Araç Kiralama Fiyatları

Ağrı araç kiralama fiyatları, kiralamak istediğiniz aracın markasına, gün sayısına ve ekstra hizmet seçenekleri gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Ağrı oto kiralama fiyatları için en net bilgiyi almak için kiralama süresi ve aracın marka ve modeline karar vererek tercih yapmanız gerekir.

Fiyatlar için belirleyici bir diğer faktör ise, Ağrı rent a car firmalarının firma bazında kendilerine özgü fiyat politikalarıdır.

Ağrı Gezilecek Yerler

Doğal oluşumların yanı sıra doğa güzellikleri ve tarihi yapıları ile de öne çıkan Ağrı, bölgenin en köklü geçmişe sahip illerinden biridir. Tüm keşif noktalarına hızlı ve rahat bir ulaşım sağlamak aynı zamanda ekonomik ziyaretler yapmak için, Ağrı araç kiralama firmalarından bütçenize uygun araçlar kiralayabilirsiniz.

Doğubayazıt Kalesi

Doğubayazıt ilçe merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan kaleye giden yol, stabilize sayılabilecek düzeyde bakımsız olduğu için ulaşımı biraz zorlaştırmaktadır. Bu nedenle Ağrı oto kiralama hizmeti alarak, bölgeye ulaşım sağlamanız daha rahat olacaktır.

Kalenin yapım yılına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Hemen yanı başında ise bir mezar bulunmakta olup, mezarın Urartular döneminden kaldığına dair bilgiler vardır. Oldukça eski bir tarihe dayandığı tahmin edilen Doğubayazıt Kalesi’nin Yıldırım Beyazıt tarafından fethedilmesi sonrası, kapsamlı bir tamirattan geçtiği bilinmektedir.

Avnik Kalesi

Diyadin ilçesinden 29 kilometre uzaklıkta bulunan Avnik Kalesi, tarihin derinlerine gitmek isteyenlerin ziyaret edebileceği yerlerden biridir. Tıpkı Doğubayazıt Kalesi gibi yapım yılı bilinmemekle birlikte, Avnik Kalesinin Urartu döneminde yaptırıldığına dair izler bulunmaktadır.

Güneykaya Kayak Merkezi

Eleşkirt ilçesi sınırlarında bulunan kayak merkezi, kış aylarında Ağrı’nın turizm gelirine katkı sağlamaktadır. Özellikle çevre illerden kayak yapmaya gelen insanlar, kış sezonunda bölgede ekonominin canlanmasına katkı sunarlar.

Kayak merkezinin bulunduğu bölgede yeme içme Mekânların yanı sıra konaklama için bir tane de otel yaptırılmıştır. Aynı zamanda otopark, yürüyüş parkuru ve çocuk oyun parkı gibi sosyal alanlarda bulunmaktadır.

İshak Paşa Sarayı

Hiç şüphesiz Ağrı gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri, tarihe damgasını vuran İshak Paşa Sarayı’dır. Doğubayazıt ilçesinden 5 kilometre uzaklıkta bulunan İshak Paşa Sarayı, ziyaretçilerini tarihin derinliklerine götürecek önem ve güzelliğe sahiptir.

Osmanlı zamanında Lale Devri’nin son dönemlerinde yaptırılan saray, kaloriferli sisteminin dünya genelinde ilk kez uygulandığı kompleks bina olma özelliği taşır. Bir yamacın üzerinde bulunan İshak Paşa Sarayı’nın, tüm görkemi ile Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin bütünleştiği bir eser olduğunu söylemek mümkündür.

Diyadin Kaplıcaları

Termal turizm için bölgede tercih edilen önemli destinasyonlarından biri olan Diyadin kaplıcaları, adını almış olduğu Diyadin ilçesinde bulunmaktadır. Kaplıcalar Erzurum şehir merkezine 55 kilometre uzaklıkta iken, ağır şehir merkezine ise 60 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yaşamamak ve kaplıcaları daha rahat ziyaret etmek için, Ağrı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ağrı Dağı

Volkanik bir dağ olma özelliğini taşıyan Ağrı Dağı, bilindiği gibi ülkemizin en büyük dağıdır. Dağın bir kısmı Iğdır iline uzanmaktadır. Dağcılık sporları ile ilgilenenlerin ziyaret ettikleri gibi, Ağrı Dağı yamaç paraşütü içinde elverişli yerlere sahiptir. Şehir merkezine uzaklığı sebebiyle Ağrı Dağı’na, Ağrı araba kiralama hizmetlerinden faydalanarak rahat ve ekonomik bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beyazıt Eski Camii

Şehir merkezinde bulunması nedeniyle ulaşımı kolay olan Beyazıt Eski Camii, Yavuz Sultan Selim tarafından inşa ettirilmiştir. Üzerinde yer alan kitabeye göre tarihi yapının 1687 yılında kapsamlı bir tadilat çalışmasından geçtiği bilgisi bulunmaktadır.

Keşişin Bahçesi

Doğubayazıt ilçe merkezinden 7 kilometre uzaklıkta yer alan keşişin bahçesi, keşişin kızı olan Aslı ile İsfahan Padişahın oğlu Kerem’in av yaparken birbirine âşık olduğu yer olarak bilinmektedir.