Aydın Kiralık Araç Fiyatları ve Oto Kiralama Firmaları

Türkiye’nin turizm bakımından gelişmiş illerinden biri olan Aydın, araç kiralama sektörünün de en aktif hizmet verdiği iller arasında yer alıyor. İnsan sirkülasyonunun yoğun olması, şehirde tüm ticari alanlarda da hareketlilik sağlamaktadır. Araç Kirala Go olarak sizlerin Aydın oto kiralama hizmeti almak isteyenler ile firmaları bir araya getiriyoruz.

Aydın Rent A Car Hizmeti Almanın Avantajları

Aydın rent a car firmalarından araç kiralayarak, farklı avantajların sahibi olabilirsiniz. Mercedes, Volvo, Reunalt, Fiat, BMW, Volkswagen ve tüm araç modellerinden kolaylıkla istifade edebilirsiniz. Bu sayede özel toplantı ve işleriniz için farklı modelleri tercih edebileceğiniz gibi, Aydın ticari araç kiralama ihtiyaçlarınıza da nitelikli cevaplar alabilirsiniz.

Maliyet konusunda da Aydın araba kiralama hizmeti almanın birçok avantajı olacaktır. Firmalar araba sigortası, mevsime uygun lastik değişimi, Kasko, ağır ve hafif araç bakımları gibi tüm rutinleri yerine getirmektedirler. Kiralayacağınız aracı eksiksiz olarak teslim alıp, güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aydın Araba Kiralama Fiyatları

Kiralanacak süre Aydın araç kiralama fiyatları için belirleyici olan en temel faktörlerden biriyken, aracın marka ve modeli de fiyatlara etki etmektedir. Aynı zamanda firmanın satış politikası da yine Aydın araba kiralama fiyatları için belirleyici bir faktördür.

Sizin için en uygun araç modelini ekonomik fiyatlara bulmak için, Araç Kirala Go üzerindeki akıllı arama modülünü kullanabilirsiniz. Bu sayede, onlarca hatta yüzlerce farklı araç modeline fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aydın Gezilecek Yerler

Aydın deniz turizminin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Şehirde bulunan turistik keşif noktalarını daha rahat bir şekilde ziyaret etmek için, Aydın araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Afrodisias Müzesi

Karacasu ilçesinde bulunan Afrodisias Müzesi, şehirdeki Afrodisias Antik Kentinde çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği bir yerdir. Bu antik kent dışında farklı bölgelerden çıkarılan esenler yer almadığı için doğrudan antik kentin ismini alan müzenin içerisinde, Lidya seramikleri de dâhil olmak üzere birçok tarihi eser bulunmaktadır.

Müzenin teşhir salonlarında Lidya ve Helenistik döneme ait birçok eser bulmak mümkündür. Eserlerin neredeyse tamamı milattan önceki yıllara aittir.

Zincirli Han

Şehir merkezinde olması nedeni ile kolay bir ulaşıma sahip olan Zincirli Han, yakın tarihimize kadar oldukça bakımsız kalmıştır. Sonrasında yapılan yenileme çalışmalarının ardından, Zincirli Han turizme kazandırılarak ziyaretlere açılmıştır.

Aslen Nasuh Paşa Külliyesinin bir parçası olma özelliği taşımaktadır. Tarihi yapının yapım yılı 1708 olarak nitelendirilir.

Apollon Tapınağı

Aydın’ın Yenihisar ilçesinde bulunan Apollon Tapınağı, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Tapınak çevresinde yapılan birçok kazı çalışmasında yüzlerce arkeolojik eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Aynı zamanda bir açık hava müzesi olma özelliği taşıyan tapınak, birleşik iki sütunun yanı sıra tek sütunları ile de dikkat çekmektedir.

Esasen tapınakta onlarca sütun bulunmasına rağmen, günümüze kadar sütunların önemli bir kısmı kesilmiştir. Bu nedenle geriye birkaç metrelik küçük sütün direkleri kalmıştır. Milattan önce 600 yılında inşa edildiği tahmin edilen Apollon Tapınağı, mermer kabartmaları ile de muhteşem bir görüntü sunmaktadır.

Aydın Arkeoloji Müzesi

Aydın ve çevresinde yapılan kazı çalışmaları sonrası gün yüzüne çıkarılan arkeolojik eserler, Aydın Arkeoloji Müzesi teşhir salonlarında sergilenmektedir.

Muhteşem güzellikteki devasa heykellerin yanı sıra küçük arkeolojik eserlerin de bulunduğu Aydın Arkeoloji Müzesi, il merkezinde bulunmaktadır. Toplamda 15 bin metrekarelik bir alanı kapsayan müze günümüzdeki yerine 2012 yılında taşınmıştır.

Sırtlanini Mağarası

Yaklaşık 720 metre uzunluğuna sahip olan Sırtlanini Mağarası, Karacasu ilçesinde bulunmaktadır. Tam manası ile bir doğa harikası olan mağara, sarkıtları ile muhteşem bir görüntü sunmaktadır. Sırtlanini Mağarası’nın gezilebilir kısmı 348 metreden ibarettir.

Mağaraya girebilmek için 4 metre kadar sürünmek gerekir. Geniş bir galeri kısmına sahip olan mağara içerisinde bulunan seramik parçaları, buranın antik kent olabileceğine dair şüpheleri artırmaktadır.

Nasuh Paşa Külliyesi

Şehir merkezindeki Nasuh Paşa Külliyesi kare planlı moloz taş ve tuğla işçiliğinin örneklerinden biridir. 1708 yılında inşa edilen külliye yapılan yenileme çalışmaları sonrası günümüzdeki halini almıştır.

Özellikle cami kısmının tavanındaki ahşap süslemeler görülmeye değerdir. Avlu kısmında bir şadırvan bulunan tarihi yapı birçok parçadan oluşurken, günümüzde sadece cami ve medrese kısımları ayakta kalmıştır.

Ahmet Şemsi Paşa Camii

Tek kubbeli ve küçük tek minareli olan Ahmet Şemsi Paşa Camii, küçük bir yapı olmasına karşın oldukça mistik bir görüntü sunmaktadır.

1659 yılında adını almış olduğu banisi Ahmet Şemsi Paşa tarafından yaptırılmıştır. Minaresi tuğladan yapılan caminin son cemaat yeri kare planı üzerinedir.

Cihanoğlu Camii

Aydın’ın en görkemli camilerinden biri olan Cihanoğlu Camii, moloz taş işçiliğinin eşsiz örneklerinden birini temsil etmektedir. Katmanlı yapısı ile dikkat çeken tarihi cami tek minare ve tek kubbe olarak inşa edilmiştir. Üç bölümden oluşan son cemaat yeri kare plan üzerine inşa edilmiştir.

Arapapıştı Kanyonu

Doğal güzelliklere merakınızı bulunuyorsa Araplaşıştı Kanyonu Aydın gezilecek yerler listenizde yer vermeniz gereken eşsiz bir güzelliktir. 6 kilometre uzunluğunda ve 380 metre yüksekliğine sahip olan kanyon içerisinde, antik döneme ait şehir kalıntıları bulunmaktadır.

Kanyon içerisinden akan Akçay, kanyonun eşsiz bir güzelliğe sahip olmasının nedenleri arasındadır. Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan kanyonu ve çevresindeki keşif noktalarını rahatça ziyaret etmek için, Aydın araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Priene Antik Kenti

Söke ilçe merkezinden 15 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent, amfi tiyatrosu ve sütunları ile sizi tarihin bilinmeyen noktalarına sürükler. Antik kentin milattan önce 700 yılında inşa edildiği tahmin edilmektedir.

370 metre yüksekliğinde sarp kayalıkların üzerine inşa edilmiş olması da antik kenti daha görkemli hale getirmektedir. Tarihi yerleşim yeri içerisinde Zeus Tapınağı, Athena Tapınağı, mısır tapınağı, Bizans kilisesi, Büyük İskender’in evi ve 5000 kişilik kapasiteli antik tiyatro en fazla ilgi gören yerlerdir. Söke ilçesi ve çevresinde bulunan yerleri aracınız bulunmuyorsa, arackiralago avantajları ile Aydın araba kiralama firmalarından araç kiralayarak daha rahat gezebilirsiniz.

Ramazan Paşa Camii

Osmanlı paşalarından Ramazan Paşa’nın talimatı ile 1595 yılında yaptırılan Ramazan Paşa Camii, şehir merkezinde bulunan görkemli ve en eski camiler arasındadır. Klasik Osmanlı mimarisinden biraz farklı olarak inşa edilen yapının minber ve mihrap kısımları görülmeye değer süslemeler bulunur.

Tek minareli ve tek kubbeli olarak kare plan üzerine inşa edilen caminin bahçesinde bir de şadırvan bulunmaktadır. Silindirik gövdeli ve baklava dilimli başlıklı revak sütunları, camiye ayrı bir cazibe katar. 1899 yılında yaşanan depremde ciddi hasar gören Ramazan Paşa Camii, günümüzdeki halini 1901 yılında yapılan kapsamlı yenileme çalışması sonrasında almıştır.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, klasik kervansaraydan ziyade iç kale görünümüne sahiptir. İç avlusu oldukça geniş olup avlu etrafında birçok oda yan yana sıralanmıştır.

Günümüzde turistik amaçtan çok otel olarak kullanılan kervansaray, turistlerin ziyaretine de açıktır. Kuşadası ilçesine ulaşmak ve buradaki doğal güzellikleri yerinde görmek için, Aydın oto kiralama hizmeti alabilirseniz.

Süleyman Bey Camii

1683 yılında inşa edilen Süleyman Bey Camii, klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşımaktadır. Tren garına yakın bir konumda bulunan tarihi yapının tek minaresi bulunmaktadır.

Aynı zamanda tek ana kubbeden oluşan caminin giriş kısmında üç küçük kubbe de yer alır. Kesme taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini teşkil eden Süleyman Bey Camii, çok kenarlı gövdeye sahip tek şerefeli minaresi ile dikkat çeker.

Alinda Antik Kenti

Bilindiği üzere Aydın Anadolu’nun en köklü yerleşim yerlerinden biridir. Bu nedenle il genelinde birçok antik kent bulunmaktadır. Karpuzlu ilçesinde bulunan Alinda Antik Kenti de bunlardan biridir.

Milattan önceki tarihlerde kurulduğu bilinen antik kentte Helenistik dönem izlerini görmek mümkündür. Diğer taraftan Bizans ve Roma dönemlerine ait bulgulara rastlanılmıştır. Birçok sütun ve antik tiyatronun bulunduğu yerleşim yerinde, tarihi su kanalları ve küçük çaplı tapınaklar bulunmaktadır.

Antik kentin etrafı surlarla çevrili olup, bu surların granit taşından yapıldığı görülmektedir. Surların özelliklerine baktığımızda antik kentin oldukça korunaklı bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır. Aydın’da bulunan tüm keşif noktalarını hızlıca ziyaret etmek istiyorsanız, aracınız bulunmuyorsa Aydın araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.