Balıkesir Kiralık Araç Fiyatları, Rent A Car Firmaları

Balıkesir rent a car firmaları ile ihtiyacınız olan araba kiralama hizmetini sorunsuz ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Online araç kiralama konforuyla alacağınız hizmet, aynı zamanda zaman açısından da tasarruf sağlar.

Balıkesir Oto Kiralama Hizmeti ile Maliyetlerinizi Düşürün

Maliyetlerinizi en az seviyeye indirmek için, Balıkesir araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kısa veya uzun vadeli olarak araç ihtiyaçlarınızı kiralama yöntemiyle gidermeniz, araç maliyetlerinizi düşürecek en önemli faktördür.

Balıkesir rent a car firmaları hizmete sundukları araçların tüm rutin bakımlarını yaparak hizmet sunarlar. Araç sigortası, kış lastiği, araç bakımları, kasko ve size normal şartlarda maliyet getirecek ve zaman kaybettirecek tüm ihtiyaçlar, firmalar tarafından tamamlanmaktadır.

Balıkesir Araç Kiralama Fiyatları

Balıkesir araç kiralama fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Özellikle araba kiralama sektöründe fiyatları etkileyecek önemli etkenlerin bulunması, öncelikle seçim konusunda verilecek kararı önemli kılmaktadır. Kiralamak istediğiniz aracın markasına karar verdikten sonra, kiralama süresine de karar verdikten sonra, Balıkesir araba kiralama fiyatları için daha kesin yanıtlar alabilirsiniz.

Balıkesir Gezilecek Yerler

Zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile Balıkesir gezilecek yerler arasında tercih edebileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Şehirde birkaç gününüzü harcayarak tüm önemli keşif noktalarını yerinde ziyaret edebilirsiniz. Bunun için Balıkesir oto kiralama hizmeti almanız, konforlu ve hızlı ulaşım için fayda sağlayacaktır.

Antandros Antik Kenti

Edremit ilçesinde bulunan Antandros Antik Kenti, özellikleri mozaik zemin döşemeleri ile dikkat çekmektedir. Tarihi milattan önce 10. Yüzyıla dayanan antik kentin içerisinde, özellikle erken Roma dönemine ait taban mozaiği bir hayli dikkat çekicidir.

Kilim desenini andıran mozaiğin yanı sıra yapının duvarlarında da mozaikten yapılmış çeşitli görsel figürler bulunmaktadır. Moloz taşla inşa edilmiş yapının iç duvar süslemeleri tamamen mozaik kaplıdır. Ancak duvarlardan geriye sadece ortalama 1 metrelik yükseklikler kalmıştır. Milattan önceki bir döneme ait olması ve o günün şartlarıyla eşsiz bir güzellikte yapılmış olması, antik kentin hayranlık uyandırmasına neden olmaktadır.

Hanlar Mevkii

Hanlar mevkii Edremit ilçe merkezinden 25 kilometre mesafede bulunmaktadır. Her ne kadar ismi tarihi bir yapıyı andırıyor olsa da, burası doğal bir tabiat alanıdır. Şehrin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan bölgeye ulaşmak için, Balıkesir araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınızı daha rahat taşıyabilir ve konforlu bir yolculuk ile Balıkesir’in güzelliklerini görebilirsiniz.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı

İçerisinde birçok sosyal alanların bulunduğu Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Balıkesir’in en fazla ziyaret edilen doğal güzelliklerinden biridir. Toplamda 250 hektar büyüklüğünde piknik alanı bulunan tabiat parkının içerisinde, 52 farklı ağaç bulunmaktadır.

Otopark ve basketbol sahası gibi alanlara da yer verilen tabiat parkı, şehrin gürültüsünden uzak kalmak isteyenlerin tercih edebilecekleri yerler arasındadır.

Zağnos Paşa Camii

Şehir merkezindeki Zağnos Paşa Camii, 1464 yılında inşa edilmiştir. Özellikle mihrap ve minber kısmının eşsiz süslemelerle yapıldığı caminin dış kısmı da ayrı bir güzelliğe sahiptir. Tek minareli olan caminin dış kısmı Osmanlı’nın modern mimarisi ile yapılmıştır.

Geniş yuvarlak kemerli pencereleri ile farklı bir görüntü sunan Zağnos Paşa Camii, bir merkezi kubbe ve 4 tane de köşe kubbeye sahiptir. Merkezi kubbe dört ayak üzerine oturmuştur. Köşe kubbelerinin arasında ise yarım daire tonozlar bulunmaktadır. Caminin avlusunda ise şadırvan, hazire ve bir de türbe bulunmaktadır. Cami kadar şadırvan da bulunan mermer detaylar da dikkat çekicidir.

Ayışığı Manastırı

Ayvalık ilçesinde bulunan Ayışığı Manastırı tahminlere göre 1795 yılında yaptırılmıştır. Paterica yarımadasının en uç noktasında yapılan manastır, buradaki bir tepenin denizle birleştiği noktada konumlanmıştır. Görünüm bakımından harap olmuş köy evlerine andırsa da manastır tarihi dokusu nedeniyle ziyaret edilmektedir. Cunda Adası’ndaki manastır ve diğer güzellikleri ziyaret etmek için, Balıkesir oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kuş Cenneti Milli Parkı

Manyas Kuş Gölü’nün kuzey doğu kısmında kalan milli park, 240’dan fazla kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl ortalama 3 milyon kuşun ziyaret ettiği Kuş Cenneti Milli Parkı, sazlıkları ve göletleri ile de ayrı bir güzelliğe sahiptir. Kuş gözlem kulelerinin yapılması ile birlikte kuş gözlemcilerinin daha fazla tercih ettikleri bu keşif noktası, özellikle gün batımında eşsiz kareler yakalamak için ideal bir konumdadır.

Balıkesir Saat Kulesi

Osmanlı’nın son dönemlerinde saat kulesi yapma furyasının bir nedeni olarak yapılan Balıkesir Saat Kulesi, şehir merkezinin önemli buluşma noktalarından biridir. Kule 1891 yılında inşa edilmiştir.

Aslında ilk yapım tarihinde silindir şeklinde inşa edilen kule deprem sonucunda yıkıldıktan sonra 1901 yılında yeniden inşa edilmiştir. Bugünkü hali kare şeklinde olan kulenin orta katında bulunan küçük balkonlarda dikkat çekicidir. Bu özelliği ile Anadolu’da eşine az rastlanır bir saat kulesi olduğunu söylemek mümkündür.

Aya Nikola Kilisesi

Deniz kenarında yer alan Aya Nikola Kilisesi, Ayvalık Cunda Adasında bulunmaktadır. Görkemli bir yapı olmasına rağmen uzun süre bakımsız kalan kilisenin küçük kubbesinin bulunduğu kısım ortadan yarılmıştır. İki küçük ve bir ana kubbe bulunan tarihi manastır dikdörtgen plan üzerine inşa edilmiştir.

1928 yılında camiye çevrilen ve minaresiz olarak bir süre kullanılan yapı, 1944 yılında yapılan depremde hasar gördükten sonra kendi kaderine terk edilmiştir. 2011 yılında ise aslına uygun şekilde yenilenerek turistlik ziyaretlere açılmıştır.

Ayvalık ve Cunda Adasındaki doğal güzellikleri hem hızlı hem de rahat bir şekilde görmek istiyorsanız, kendi aracınız yoksa Balıkesir araba kiralama hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Ayazma Kilisesi

Ayvalık ilçesinde bulunan Ayazma Kilisesi, yunanca kutsal yer anlamı taşıyan bir kökenden gelmektedir. Ortodoks kültürüne ait en önemli yapılardan biri olan Ayazma Kiliseleri, dünyanın çeşitli yerlerinde aynı isimlerle anılmaktadır.

Diğer kiliselere nazaran farklı bir mimari üslup ile yapılan bu kiliseler, daha çok isteklerin gerçekleşmesi ve hastalıkların şifa bulması için Ortodoks inancına göre yaptırılmıştır. 1852 yılında yaptırılan Balıkesir Ayazma Kilisesi de bunlardan biridir. Dış süslemeleri ile dikkat çekici özellikler taşıyan yapının, iç kısmında da özellikle ahşap detaylar dikkat çekmektedir.

Taksiyarhis Anıt Müzesi

Balıkesir şehir merkezinde bulunan Taksiyarhis Anıt Müzesi, aslında kilise olarak inşa edilmiştir. Bu kilise Ayvalık’ta bulunan ilk kilise olma özelliğini taşımaktadır. 16. Yüzyılda Rumların yaşamış olduğu Ayvalık genelinde, Rum Ortodoks toplumuna ait kilise ve yapıların çokluğu dikkat çekmektedir.

1753 yılında genişletilerek günümüzdeki halini alan Taksiyarhis Kilisesi, günümüzde anıt müze olarak hizmet vermektedir. Dış cepheden bakıldığında fazla detay bulunmasa da iç kısmına girdiğinizde burayı ziyaret ettiğiniz için memnun kalacağınızı garanti edebiliriz. Muhteşem sütunları, mermer ve granit işlemelerinin yanı sıra ahşap detaylarıyla ne kadar eşsiz bir yapı olduğunu görebilirsiniz.

Saatli Camii

Ayvalık ilçe merkezinde bulunan Saatli Camii, esasen bir Rum kilisesi olarak inşa edilmiştir. Daha sonra 1928’de camiye çevrilen yapı, dört sütunlu ve dikdörtgen haç plan üzerine inşa edilmiştir. Yapının dış görünümüne bakıldığında, doğrudan kiliseden camiye çevrildiği anlaşılmaktadır. Çan kulesinin saat kulesi olarak hizmet vermeye başlaması nedeniyle yapı Saatli Camii olarak anılmaya başlamıştır.

Kirazlı Manastırı

Harabeye dönmüş bir manastır olmasına karşın, tarihi özellikleri sebebiyle ziyaret edilmektedir. Toplamda iki kat şeklinde Osmanlı kervansaray kültürünün üslubuna göre inşa edilen geniş avlulu manastır, günümüzde kaderine terk edilmiş vaziyettedir.

Balıkesir Arkeoloji Müzesi

Bandırma ilçe merkezinde bulunan Balıkesir Arkeoloji Müzesi, şehir ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği teşhir salonlarına sahiptir. Aynı zamanda arkeoloji müzesi içerisindeki bazı teşhir salonlarında etnografik eserlerin sergilendiği görülmektedir. Tarihi eserlere merakınız bulmuyorsa Balıkesir Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek arkeolojik ve etnografik eserleri görebilirsiniz.

Hayrettin Paşa Camii

Tarihin derinliklerine yolculuk yapmak istiyorsanız 1850 yılında kilise olarak yapılan ve daha sonra camiye çevrilen bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Kilisenin camiye çevrilmesi Hayrettin Paşa talimatı ile olduğu için, yapı Hayrettin Paşa Camii olarak anılmaktadır.

Kilise binasının alanı 700 metrekare iken, çevre alanı ile birlikte toplamda 4000 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. 32 metre minare yüksekliğine sahip olan ve 18 metre yapı yüksekliği bulunan Hayrettin Paşa Camii, geçmişte kilise olarak kullanılması nedeni ile yabancı turistler tarafından da büyük ilgi görmektedir. Şehir merkezine yakın konumda olsa da diğer alanları da ziyaret edebilmek için, sitemize özel fırsatlarla Balıkesir araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Şahinler Köyü Camii

Şahinler Köyü’nde bulunan ve yapım yılına dair kesin bir bilgi bulunmayan caminin içerisindeki çini ve mozaik süslemeleri oldukça ilgi çekicidir. Hat sanatının inceliklerini de yerinde görebileceğiniz Şahinler Köyü Camii iç süslemelerinde meyve çizimleri, İstanbul Boğaziçi ve Mısır Piramit manzaraları tasvir edilmiştir.

150 yıllık olduğu tahmin edilen caminin içerisindeki süslemeler, Anadolu’da eşine az rastlanır cinstendir. Köye ulaşım sağlamak için Balıkesir oto kiralama hizmeti aldıktan sonra Burhaniye ilçesine gitmeniz gerekir. Burhaniye ilçe merkezinden 6 kilometrelik uzaklıktaki Şahinler Köyü’nde eşsiz süslemelere sahip bu camiyi ziyaret edebilir ve ayrıca yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Kaz Dağı Milli Parkı

Biga Yarımadası’nın en yüksek dağı olma özelliği taşıyan Kaz Dağları, Marmara ve ege bölgesini birbirinden ayırmaktadır. Bir kısmı Balıkesir sınırları içerisinde kalırken bir kısmı ise Çanakkale sınırları içerisinde kalır. Toplamda 70 kilometreye yakın bir uzunluğa sahip olan Kaz Dağları, bölgenin ve ülkemizin en önemli oksijen kaynaklarından biridir.

Doğanın muhteşem seyrine şahit olmak için Kaz Dağları milli parkı ziyaret edebilirsiniz. Milli park içerisinde birçok şelale, tarihi köprüler ve akarsular bulunmaktadır. Kaz Dağı Milli Parkına gitmek için yanınıza ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları da alarak Balıkesir oto kiralama firmaları tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.