Bilecik Kiralık Araçlar ve Rent A Car Firmaları

Araç Kirala Go üzerinden hizmet veren Bilecik rent a car firmaları ile istediğiniz aracı kısa sürede kiralayabilirsiniz. Üstelik online araba kiralama konforunu yaşayarak sadece birkaç dakikada gerçekleştirebileceğiniz işlem, zaman konusunda tasarruf etmenizi sağlar.

Platformumuz üzerinde hizmet veren Bilecik araba kiralama firmaları; Renault, Fiat, Mercedes, Volkswagen, Volvo, BMW, Audi, Chevrolet, Citroen, Ford, Honda ve Hyundai gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm markalar ile hizmet vermektedirler.

Bilecik Şoförlü Araba Kiralama Hizmeti

Kasko ve araç sigortası gibi tüm işlemleri tamamlanmış şekilde Bilecik şoförlü araç kiralama hizmeti alarak, işlerinizi daha rahat ve hızlıca yapabilirsiniz. Şoförlü hizmetin yanı sıra firmaların sunmuş olduğu navigasyon, bebek koltuğu, Bilecik Havalimanı araç kiralama ve birçok hizmetten yararlanarak, işlerinizi sorunsuzca takip etme fırsatı bulabilirsiniz.

Bilecik Araç Kiralama Fiyatları

Bilecik araç kiralama fiyatları konusunda avantajlı hizmetlere sahip olmak istiyorsanız, Araç Kirala Go kiralamaları için özel sunulan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Tüm sektörlerde olduğu gibi Bilecik araba kiralama fiyatları için birçok faktör belirleyici rol oynar. Bunlar; kiralama süresi, aracın markası ve modeli, firmanın fiyat politikasıdır.

Araç Kirala Go üzerinde neredeyse tüm Bilecik oto kiralama firmaları hizmet verdiği için, bütçenize en uygun olan firmadan kiralama hizmeti alarak fiyat avantajı yakalayabilirsiniz.

Bilecik Gezilecek Yerler

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik’te tarihi ve doğal güzellikleri gezmek için, Bilecik araba kiralama hizmeti alarak konforlu bir seyahat yapabilirsiniz. Aşağıda Bilecik’te gezip görebileceğiniz bazı yerler hakkında bilgiler verdik.

Pelitözü Göleti

İl merkezinden 7 kilometrelik mesafede bulunan gölet, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bölge halkının uğrak yerlerinden biridir. Yeşillik bir çevreye sahip olmasıyla muhteşem bir doğal güzellik sunan Pelitözü Göleti, stres atmak için en iyi keşif noktaları arasında bulunmaktadır.

Bozcaarmut Göleti

Yine Bilecik’te bulunan önemli doğal güzelliklerden biri olan Bozcaarmut Göleti, Pazaryeri ilçesinde bulunmaktadır. Çam ağaçlarının çevrelediği eşsiz bir doğa harikası olan göleti ziyaret etmek için, Bilecik araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çünkü gölet çevresinde piknik ve hatta kamp yapabileceğiniz farklı alanlar bulunuyor.

Ertuğrul Gazi Müzesi

Söğüt ilçesi sınırlarında bulunan müze Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Ertuğrul Gazi’nin anısını yaşatmak için kurulmuştur. Bilindiği üzere Osmanlı’nın fikren temellerini atan kişi Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’dir. Ahşap işçiliğinin detaylarını yansıtan müze içerisinde, şehre özgü etnografik eserler sergilenmektedir.

Orhangazi Camii

Caminin yapım yılına dair bir bilgi bulunmamakla birlikte 14. Yüzyılın ortalarına doğru yapıldığı tahmin edilmektedir. Camiye bitişik bir şekilde inşa edilen minareleri ile dikkat çeken yapının, Anadolu’da görülen cami mimarilerinden oldukça farklıdır. İç kısmı mütevazı olsa da duvarlara basan kemerler eşsiz bir mimari görüntü sunmaktadır.

Şeyh Edebali Türbesi

Osmanlı Devleti’nin manevi kurucuları arasında yer alan ve Osmanlı hanedanının hocası konumundaki Şeyh Edebali’nin türbesi, manevi zenginliği ile Bilecik’te en fazla ziyaret edilen yerler arasındadır. İl merkezine yakın bir konumda bulunan türbe, Türkiye’de bulunan vatandaşların yanı sıra Türk dünyasından da birçok insanın ziyaret ettiği türbelerden biridir.

Şeyh Edebali aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin ilk kadısı ve müftüsüdür. Bilindiği üzere Şeyh Edebali aynı zamanda ahi teşkilatının kurucusudur. Ondan sonra teşkilatın yönetiminin kimlere geçtiğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. Sonraki dönemlerde çeşitli devlet yöneticileri, teşkilatın devamlılığı için görev almışlardır.

Atatürk Köşkü

Atatürk’ün 1937’de Bilecik ziyaretinde kaldığı yer olan yapı, Bozüyük ilçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine uzaklığı ise 22 kilometredir. İçerisinde Atatürk’e ait birtakım eşyalar sergilenmekte olup, yapının mimarisi de oldukça hoştur. Şehir dışında olması nedeniyle rahat bir ulaşım sağlamak için Bilecik oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Bilecik Müzesi

Bir dönem jandarma için hizmet veren ve sonrasında alt kısmı hapishane olarak kullanılan Bilecik Müzesi’nin binası 1794 yılında yapılmıştır. Ancak yunan işgali sırasında 1921 yılında tamamen yıkılan müze binası aynı yere iki katlı olarak tekrardan inşa edilmiştir.

Cumhuriyetin başında inşa edilen binanın bir süre hapishane olarak kullanıldığı bilinmektedir. 1996 yılında şehre yeni cezaevi yapılması sonrası bina 2005 yılında restore edilmiş ve arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği bir müze olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Bilecik Saat Kulesi

Osmanlı’nın son dönemlerinde neredeyse Türkiye’nin tüm illerine ve büyük kazalarına saat kuleleri yapılmıştır. Bunlardan biri olan Bilecik Saat Kulesi’nin 18. Yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı bilinmektedir.

Çevre düzenlemeleri ile birlikte oldukça mistik bir görüntü sunan saat kulesi, toplamda üç kattan oluşur. İlk iki katı tamamen küçük kesme taş işçiliği ile yapılan kulenin son katı ise ahşap ve metal detaylar ile yapılmıştır. Kulenin tepesinde ise kurşun metal karışımı sivri bir kubbe bulunmaktadır. Birçok şehirdeki saat kulelerine nazaran Bilecik Saat Kulesi biraz daha kısadır.

Kasımpaşa Camii

Bozüyük ilçesinde bulunan Kasımpaşa Camii dış görünümü kadar iç süslemeleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle kubbe kasnağında bulunan muhteşem süslemeler caminin en dikkat çeken yanlarından biridir. Bir ana kubbesi olan caminin son cemaat yerinde ise 3 farklı kubbe bulunmaktadır.

Klasik Osmanlı mimarisinin kullanıldığı Kasımpaşa Camii’nin duvarları kesme taş işçiliğinin iyi örneklerinden biridir. 1515 yılında Mimar Sinan’ın çıraklık döneminde bu camiyi yaptığı bilinmektedir. İç ve dış görüntüsü ile tarihin derinliklerine yolculuk yapmak istiyorsanız, il merkezi dışındaki bu tarihi yapıyı Bilecik araç kiralama hizmeti alarak kolay ve hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Hamidiye Camii

Abdülhamit han talimatı ile Osmanlı’nın son dönemlerinde, 1903 yılında yaptırılmıştır. Söğüt ilçesinde bulunan neo-klasik mimarinin örneklerini taşıyan Hamidiye Camii, küçük olmasına rağmen iki minareye sahiptir. Üst kısmında kurşun kaplı tek kubbe bulunan mütevazı cami, Söğüt ilçesinde en fazla ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir.

Köprülü Mehmet Paşa Camii

İl merkezinden 16 kilometre uzaklıkta olan Köprülü Mehmet Paşa Camii, 1665 yılında adını almış olduğu Köprülü Mehmet Paşa’nın talimatı ile yaptırılmıştır. Cami Bilecik – Sakarya karayolu üzerinde bir beldede bulunmaktadır.

Özellikle aynı ismi taşıyan kervansaraya yakın olması nedeniyle, bölgedeki tarihi yapıları ve doğal güzellikleri görmek için Bilecik oto kiralama hizmeti veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.