Bursa Kiralık Araçlar ve Araba Kiralama Firmaları

Bursa araba kiralama firmaları ile araç ihtiyaçlarınıza en hızlı çözümleri bulabilirsiniz. Birbirinden farklı araç modelleri ile lüks ve ekonomik kiralık araba ihtiyaçlarınıza özel fırsatlar sunan firmalar, kasko, araba sigortası, araç bakımı gibi tüm rutinleri önceden tamamlanmış şekilde hizmet vermektedirler.

Bursa Araç Kiralama Fiyatları

Araç Kirala Go ile Bursa araba kiralama fiyatları konusunda en cazip teklifleri hızlıca alabilirsiniz. Sitede yer alan firmalar Araç Kirala Go üzerinden yapılacak kiralamalar için özel fiyatlar sunan firmalar, Volkswagen, Mercedes, BMW gibi lüks araçlarda dâhil olmak üzere tüm markaları hizmetinize sunmaktadırlar. En doğru fiyat bilgisi için firmaları arayabilir veya site üzerindeki fiyatlandırmaları dikkate alabilirsiniz.

Bursa Gezilecek Yerler

Özellikle Osmanlı döneminde belirli bir süre imparatorluğa başkentlik yapması sebebiyle, Bursa gezilecek yerler arasında tarihi yapıların çokluğu dikkat çekmektedir. Diğer taraftan çeşitli doğal güzellikleri de il sınırları içerisinde bulabilirsiniz.

Şehrin çeşitli bölgelerinde özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu ailesine ait türbelerin bulunması nedeniyle, Bursa aynı zamanda inanç turizmi için de önemli merkezlerden biridir.

Bursa Kapalı Çarşı

İl merkezinde olması sebebiyle ulaşımın oldukça kolay olduğu Bursa Kapalı Çarşı, heykel semtinde yer almaktadır. Çarşının tam olarak yapım tarihi bilinmemekle birlikte, Osmanlı döneminde yapıldığı kesinlik kazanmıştır.

Genel itibarıyla Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan kapalı çarşı, Osmanlı kapalı çarşı usulüne uygun olarak inşa edilmiştir.

Issız Han

Karacabey ilçesinde bulunan Issız Han ilçeden 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Osmanlı’nın kervansaray mimarisinin izlerini görebileceğiniz tarihi yapı son tadilat çalışmaları ile birlikte daha şık hale gelmiştir. Şehir merkezi dışında kalan tarihi yapıya ve çevresindeki turistik noktalara en hızlı şekilde, Bursa araba kiralama hizmeti alarak ulaşabilirsiniz.

Bursa Ulu Camii

Bursa gezi rehberi listelerinin vazgeçilmez tarihi yapılarından biri olan Bursa Ulu Camii, ilk olarak zaviye olarak inşa edilmiştir. 1400 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Ulu Camii, Bursa’nın en sembolik yapıları arasında yer almaktadır.

Büyüklüğü ve mimari dokusu ile görenleri kendine hayran bırakan tarihi camii, şehirde en fazla ziyaret edilen turistik alanlardan biri konumundadır.

Keramet Kaplıcaları

Orhangazi ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Keramet Kaplıcaları, şehirdeki önemli termal destinasyonların başında gelmektedir. Özellikle Romatizmal ve cilt hastalıklarına karşı iyi geldiği bilinmektedir. Bursa kiralık araç hizmetiyle yanınıza malzemelerinizi de alarak kaplıcayı ziyaret edebilir, şifalı suyundan faydalanabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi

Kış aylarında Türkiye’nin en kalabalık ve popüler kayak merkezlerinden biri olan Uludağ Kayak Merkezi, birkaç aylık süreçte yüzbinlerce insanın ziyaretine uğramaktadır. Başta İstanbul olmak üzere çevre illerden birçok insan kış aylarında kayak merkezini ziyaret etmektedirler.

Yeşil Camii

İzmit ilçesinde bulunan Yeşil Camii, bölgenin en sembol yapılarından biridir. Şehirde Osmanlı mimarisinin ilk örnekler arasındaki caminin yapılması, Çandarlı Halil İbrahim Paşa’nın talimat vermesiyle olmuştur.

1378 yılında yaptırılan cami, minare mimarisi bakımından Selçuklunun izlerini taşımaktadır. Kurşun kaplamalı tek kubbesi bulunan tarihi yapı yunan işgali ile birlikte kısmen hasar görmüş ve cumhuriyetin ilk yıllarında tekrardan restore edilmiştir.

İnegöl Ormanları

İnegöl ve Bursa’nın oksijen kaynağı olan ormanlar, şehrin stresinden kaçıp doğanın kalbine kendini bırakmak isteyenlerin tercih ettikleri destinasyonlardan biridir.

Uludağ’ın kuzey doğu tarafında bulunan ormanlar, geyik, ayı, tilki ve yaban domuzu gibi hayvanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Kampçılık yapmak isteyenler için de elverişli olması nedeniyle, kamp tutkunlarının ziyaret ettiği destinasyonlar arasında yer alıyor.  Bursa araç kiralama firmalarından araç kiraladıktan sonra yanınıza piknik malzemelerinizi alarak, bu muhteşem güzelliğin içerisinde dolu dolu birkaç saat geçirebilirsiniz.

Emir Sultan Camii

Şehir merkezinde bulunan Emir Sultan Cami, Osmanlı padişahı Yıldırım Beyazıt’ın kızı tarafından verilen talimat ile 1366 ile 1429 yılları arasında yaptırılmıştır.

Hundi Fatma Hatun bu camiyi eşi Emir Sultan adına yaptırdığı için, camiye Emir Sultan ismi verilmiştir. Caminin yanı başında yavuz Yıldırım Beyazıt’ın damadı Emir Sultan’ın türbesi bulunmaktadır. Mihrap kısmı oldukça göz alıcı olan tarihi yapının iç kısmında İznik çinisi ile süslemeler bulabilirsiniz.

Arap Şükrü Sokağı

Şehir merkezinde bulunan ve Bursa’nın en sevilen alanlarından biri olma özelliği taşımaktadır. Gece eğlencelerine meraklı olan kişilerin ziyaret ettikleri Arap Şükrü Sokağı, canlı müzik eşliğinde sunulan lezzetli yemekler ile tercih edilen Mekânlar arasındadır.

Sokakta Mayor ve Geruş sinagogları bulunduğu için, buraya aynı zamanda Yahudi Mahallesi de denilmektedir.

Osman ve Orhan Gazi Türbeleri

Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ve oğlu olmakla birlikte aynı zamanda Osmanlı’nın ikinci padişahı olan Orhan Gazi hazretlerinin türbeleri, şehirde ziyaret edilebilecek yerlerdir. Tophane semtinde bulunan parkın giriş kısmındaki türbeler, özellikle yaz aylarında sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Mudanya Hasan Paşa Hamamı

Mudanya ilçesinde Osmanlı Devleti’nin ilk eserlerinden biri olan tarihi hamam, günümüzde kullanılamaz halde olsa bile tarihi dokusu ile dikkat çekmektedir. Dış görünüm itibariyle gamam oldukça yıpranmış şekildedir. Yapım yılı 1653 olan tarihi Hasan Paşa hamamı, günümüze kadar birkaç kez tadilat görmüştür.

Nikaia Antik Kenti

Araştırmalara göre ilk çağ zamanlarında kurulan antik kent, milattan önceki 4. Yüzyılda yıkıma uğramıştır.

İznik ilçesinde bulunan antik kentin içerisinde kiliseler, antik tiyatro, suyolları ve o dönemde kullanılan kültürel ve dini yapılar sıklıkla görülebilir. Antik kentin ismi Roma döneminde tanrılara adanmıştır.

Geruş Sinagogu

Osmangazi ilçesinde Arap Şükrü Sokağına yakın bir konumda bulunan sinagog, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Sürgün edilmiş, kovulmuş anlamlarını taşıyan Geruş ismi ile anılan sinagog 150 kişilik kapasiteye sahiptir. İç ve dış Mekân süslemelerini beğenebileceğiniz tarihi sinagog, günümüzde aktif olarak hizmet vermektedir.

Uluabat Kuş Cenneti

Doğal güzelliklere merakınız varsa Karacabey ilçesinde bulunan Uluabat Kuş Cennetini ziyaret edebilirsiniz.

Karacabey ilçe merkezinden 14 kilometre uzaklıkta bulunan kuş cenneti, Bursa il merkezine ise yaklaşık 54 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu nedenle hızlı ve konforlu bir ulaşım için Bursa araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Sağlık Tarihi Müzesi

Ülkemizin ikinci sağlık müzesi olma özelliğini taşıyan yapı, eskiden kullanılan sağlık araç gereçlerinin ve kıyafetlerin sergilendiği bir yerdir. Diğer taraftan müzede cumhuriyet dönemine ait olan sağlık belgeleri, cihazlar ve fotoğraflar sergilenmektedir.

Tüm bu destinasyonlara en konforlu şekilde ulaşmak için kendi aracınız yoksa Bursa rent a car firmalarından kiralık araç hizmeti alabilirsiniz.