Çanakkale Kiralık Araç Fiyatları Rent A Car Firmaları

Tarihimiz için önemli bir konumda olan Çanakkale, turizmin ve ticaretinde canlı olduğu illerimiz arasındadır. Burayı ziyaret amacınız ne olursa olsun tüm işlerinizi sorunsuz ve hızlıca halletmek için Çanakkale rent a car firmaları tarafından sunulan kiralık araç hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Çanakkale’de hizmet veren kiralık araç firmaları, farklı marka ve model araçlarıyla sorunsuz hizmet alabileceğiniz firmalardır. Mercedes, Dacia, Audi, Chevrolet, Ford, Kia, Jeep, Mazda, Opel, BMW ve Volkswagen başta olmak üzere, tüm markaları bu firmalar üzerinden kiralayabilirsiniz.

Çanakkale Araba Kiralama Fiyatları

Çanakkale araç kiralama ihtiyaçlarınız için en uygun fiyatlarla hizmet almanız için Kiralık Araç Go online hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çanakkale araç kiralama fiyatları için en doğru seçeneklere firmaların sayfalarından ulaşabilir ve firmaları arayabilirsiniz.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile Çanakkale gezilecek yerler arasında son derece zengin destinasyonları bulmak mümkündür. Antik kentleri, Çanakkale Savaşı’ndan kalma özel alanları ve doğal güzellikleri ile Çanakkale, Türkiye’de turizm değeri yüksek önemli şehirlerden biridir. Aşağıda yer alan yerleri Çanakkale araç kiralama hizmeti alarak, daha hızlı ve konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Mıhlı Çayı

Kaz dağlarının içerisinden akan mıhlı çayı, Çanakkale Ayvacık ilçesinde bulunmaktadır. Ulaşım biraz zor olsa da yemyeşil ormanların içerisinden akan bu akıntıyı görmek, ruhunuza huzur verecektir.

Habbele Plajı

Bozcaada’da bulunan Habbele plajı, Çanakkale’nin en güzel plajları arasında yer alıyor. Ada üzerinde bulunan plajlar arasında son derece popüler olan Habbele plajı, tertemiz sahili ve kumsalı ile denize girmek için ideal yerlerden biridir. Plaj bölgesinde yeme içme mekânları bulunmadığını dikkate almanız faydalı olacaktır.

Ayazma Plajı

Yine Bozcaada’da bulunan ve bölgenin en fazla ilgi gören plajlarından biridir. Bozcaada merkezden 7 kilometre mesafede bulunan Ayazma plajı çevresinde, özellikleri balık lokantaları eşsiz lezzetleri misafirlerine sunmaktadır. Plaja eşyalarınızla birlikte rahat bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, Çanakkale oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bozcaada Meryem Ana Kilisesi

1869 yılında yapılan Bozcaada Meryem Ana Kilisesi, Osmanlı’nın son dönemlerinde Hristiyan vatandaşların ibadet etmesi için kurulmuştur. Rum Ortodoks kilisesine ait olan yapı, 4 katlı çan kulesi ile dikkat çekmektedir. Pazar günleri ibadet amacıyla kullanıldığı için, kiliseyi ziyaret etmek istiyorsanız başka günleri tercih etmeniz gerekir.

Truva Antik Kenti

Çanakkale gezilecek yerler arasında en fazla ziyaretçi çeken destinasyonlarından biri Truva Antik Kentidir. Antik kentin milattan önce 2500 ile 3000 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir.

Sembolik Truva Atının bulunduğu ve sıklıkla kartpostallardan görmeye alışık olduğumuz mekân, Çanakkale il merkezinde yer almaktadır. Unesco tarafından dünya miras listesinde bulunan antik kent, birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Assos Antik Kenti

4 kilometrelik surlarla etrafı çevrilmiş olan antik kent içerisinde, başta Athena’ya ait adanmış birçok tapınak ve tiyatro bulunmaktadır. Özellikle Athena Tapınağı Assos Antik Kenti içerisinde en fazla ilgi gören yapı olarak öne çıkmaktadır.

Diğer taraftan 4000 kişilik antik tiyatro, sarnıçlar ve yaşam alanları, buranın daha popüler bir destinasyon olmasına neden olmaktadır.

Bozcaada Kalesi

Denize sıfır konumda bulunan Bozcaada kalesi, Çanakkale’nin ve adanın en önemli tarihi yapıları arasında bulunmaktadır. Adanın korunmasında önemli bir rol oynadığı tahmin edilen kalenin, kimler tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmemektedir. Ancak yapılan araştırmalar kalenin Cenevizliler, Venedikliler ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde aktif olarak kullanıldığını göstermektedir.

Konum itibarıyla kalenin üç tarafı da denizlerle çevrilidir. Osmanlı zamanında kale içerisine iki cami yaptırılmıştır. Günümüzde turistik ziyaretler için kullanılan kale aynı zamanda farklı festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Zelanda Anıtı

Eceabat ilçesinde bulunan Yeni Zelanda Anıtı, Çanakkale Savaşı sırasında hayatını kaybeden Yeni Zelandalı askerlerin anısına yaptırılmıştır. Bu nedenle özellikle yabancı turistler burayı sıklıkla ziyaret ederler. 1925 yılında yaptırılan anıt, Conk Bayırı üzerinde bulunmaktadır. Alacağınız Çanakkale araç kiralama hizmeti sonrası anıt ve çevresindeki tüm alanlara hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Gelibolu Yarımadası üzerinde bulunan ve 1973 yılında inşa edilen milli park, Türk vatandaşlarının yanı sıra yabancılar için de önemli bir turizm merkezidir.

Tarihi milli park üzerinde 250 binden fazla yabancı askerin hayatını kaybettiği ve 60 bin Türk askerinin ise yine burada şehit olduğu bilgisi bulunmaktadır. Çanakkale Savaşı’nın yanı sıra ıı. Dünya savaşı esnasında da burada birçok asker hayatını kaybetmiştir.

Kumkale Şehitliği

Çanakkale denildiğinde akla ilk gelen hiç şüphesiz ki Çanakkale Zaferi ve bu savaş esnasında verdiğimiz şehitlerdir. Bu durum aynı şekilde yabancılar için de geçerlidir.

Bu şehitlik düşmana karşı mücadele verirken hayatını kaybeden 14. Batarya da görevli askerlerimize adanmıştır. Her ne kadar 14 asker için adanmış olsa da burada 1500’den fazla askerimizin şehit olduğu bilinmektedir.

Gökçeada Peynir Kayalıkları

Kayalıklar tamamen doğal bir oluşum sonucu meydana gelmiştir. Yüzey şekilleri farklı bir yapıda olduğu için, doğal oluşumlara meraklı olan kişilerin ziyaret etmelerine neden olmaktadır. Özellikle denize yakın kısımları adeta çok katlı binaları andırmaktadır. Çanakkale araba kiralama hizmeti aldıktan sonra peynir kayalıkları ve güzergâhta bulunan noktaları daha kolay ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi

Çanakkale Savaşı’nın inanılmaz izlerini görmek ve savaşı yakından hissetmek istiyorsanız, Çanakkale Arkeoloji Müzesi ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir.

Müze içerisinde havada çarpışan mermilerin yanı sıra, savaş esnasında kullanılan birçok araç ve gereç bulunmaktadır. Arkeolojik eserler müzesi olmasına rağmen içerisinde 3 bine yakın etnografik eser de bulunmaktadır.

Aynalı Çarşı

İl merkezinde bulunan Aynalı Çarşı, Çanakkale Savaşı esnasında Türkülere konu olmuştur. Meşhur Aynalı Çarşı Türküsünde yer alan çarşı burasıdır. Aslında çarşının Musevi cemaatinin önemli isimlerinden biri tarafından yaptırıldığı bilinmektedir.

Kitabı kısmında İbranice ve Osmanlıca açıklamalar bulunmaktadır. İki giriş kısmında aynaların bulunması sebebiyle bu isimle anılan çarşı, Gelibolu Savaşı’nda düşman atışları sonucu ciddi hasarlar görmüştür.

Çanakkale Boğazı

Dur Yolcu Anıtı’nı rahatlıkla görebileceğiniz Çanakkale Boğazı, yeşillikler içinde muhteşem görüntüsü ile Çanakkale denildiğinde akla gelen birkaç doğal güzellikten biridir. Akdeniz ile Karadeniz arasında önemli bir bağlantı noktası olması, burayı ticaret bakımından da önemli kılmaktadır.

Kurtuluş mücadelemizin en stratejik noktalarından biri olan boğaz, sığınak ve tarihi kaleleri ile ayrıca dikkat çeker. Boğazdan yıllık transit geçiş yapan gemi sayısının 40.000 olduğu bilinmektedir.

Arıburnu

Çanakkale Savaşları esnasında Anzakların ilk olarak çıkarma yaptıkları yer olması sebebiyle, Arıburnu kurtuluş mücadelemizin tarihinde önemli bir yere sahiptir. Hain tepe bölgesinin batı kısmında bulunan ve denize uzanan en uç nokta olma özelliği taşımaktadır.

Conk Bayırı

Çanakkale Savaşları’nın en kritik noktalarından biri Conk Bayırı’dır. Ordumuz burada tam manası ile kahramanlık destanı yazmış ve burası zafere giden yolda önemli bir nokta olmuştur.

Bilindiği üzere Mustafa Kemal Atatürk’ün göğsüne isabet eden şarapnel parçası ve cep saatinin parçalanma hikâyesi Conk Bayırı’nda yaşanmıştır. Türk tarihi için önemli bir yere sahip olduğu kadar, savaşa katılan ülkelerin tarihinde de Conk Bayırı önemlidir.

Yukarıda sayılan yerlerin dışında, alacağınız Çanakkale oto kiralama hizmetiyle aşağıdaki alanları da sorunsuzca gezebilirsiniz.

  • Şarapnel Vadisi
  • Şahindere Şehitliği
  • Değirmenburnu Tabyası
  • Soğanlıdere Vadisi
  • Gargara Antik Kenti
  • Gelibolu Yarımadası
  • Parion Antik Kenti
  • Bozcaada Rüzgâr Gülleri