Çankırı Kiralık Araç, Rent A Car Fiyatları

Çankırı araba kiralama hizmeti almak için Araç Kirala Go üzerinden farklı firmalara ulaşım sağlayabilir, kendiniz veya firmanız için en uygun araçları kiralayabilirsiniz. Çankırı araç kiralama firmaları hizmete sundukları araçların sigorta, kasko, hafif ve ağır bakımları gibi tüm gereksinimlerini tamamlayarak Araç Kirala Go üzerinden hizmet vermektedirler.

Çankırı Rent A Car Fiyatları

Çankırı araba kiralama fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizden firmaların sayfasına erişim sağlayarak, araç kiralama sayfasına koydukları arabalara bakabilir ve fiyatlarını görebilirsiniz.

Diğer yandan tercihinize göre doğrudan firmayı arayarak bilgi almanızda mümkündür. ister bir BMW kiralamak isteyin isterseniz bir Volkswagen marka araç, size en uygun kiralık otomobil seçeneğini Araç Kirala Go ile hemen bulabilirsiniz.

Çankırı Gezilecek Yerler

Antik çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen Çankırı’da gezip görebileceğiniz bir çok destinasyon bulunuyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen Anadolu’nun kalbinde yer alan Çankırı, misafirperver insanları ve doğanın cömertliği ile sizleri karşılayacak şehirlerden biridir. Çankırı’da kendinize biraz zaman ayırarak gezilip görülebilecek yerleri ziyaret etmek istiyorsanız, Çankırı araba kiralama firmalarından hizmet almanız daha yerinde olacaktır.

Çankırı Kalesi

Yüksek kayalıkların üzerine inşa edilen Çankırı Kalesi yerden 150 metre yükseklikte bulunmaktadır. İl merkezine çok yakın bir konumda bulunan kalenin surları tamamen yıkılmış olsa da bölge ağaçlandırılıp etrafı çevrilerek, sosyal tesis olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Kalenin iç kısmında türbe ve Roma dönemine ait kaya mezarları bulunmaktadır. Bizanslılar, Selçuklular, Romalılar, Danişmentliler ve Osmanlıların kalede hâkimiyet sürdüğü bilinmektedir. Kale bölgesine çıktığınızda Çankırı şehir merkezini çok net bir şekilde kuşbakışı olarak görebilirsiniz.

Sultan Süleyman Camii

Çankırı şehir merkezinde bulunan Sultan Süleyman Camii, şehrin en eski ve aynı zamanda en büyük yapıları arasında yer almaktadır. Bordo, sarı ve beyaz kesme taşlar ile inşa edilen yapının, Çankırı’da en görkemli binalardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Caminin iç kısmına geldiğimizde ise muhteşem süslemeler ile ziyaretçilerini karşıladığını görmekteyiz.

Zemine bitişik uzun kemerli pencereleri, yapının ışık ihtiyacını önemli ölçüde karşılamaktadır. Diğer taraftan kubbe ve tonoz kısımlarında da birçok kemerli pencere bulunur. Dört ayaklı tonozların yanı sıra dairesel iç kemerlerde camiye ayrı bir görkem katmaktadır. Ortasında kurşun kaplama tam bir kubbe bulunan caminin dört köşesinde ise yarım kubbeler yer alır.

Kare plan üzerine inşa edilmiş yapının giriş kısmının üstündeki, süslemelerde dikkat çekicidir. Tek minaresi bulunan caminin kesme taştan yapıldığı görülmektedir. Mihrap ve minber kısımlarında zengin süslemelere yer verilmiş olan Sultan Süleyman Camii, 1522 yılında yapılmaya başlanmış ancak 1558 yılında yapımı tamamlanmıştır.

Çamaşırhane Müzesi

Çankırı il merkezinde bulunan Çamaşırhane Müzesi Osmanlı’nın son dönemlerinde inşa edilmiştir. İçerisinde geçmiş dönemlere ait çeşitli etnografik eserler bulunmaktadır. Bir müze olmasının yanı sıra bazı dönemlerde kültürel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapan çamaşırhane müzesi, iki katlı olup toplamda 4 farklı sergi salonuna sahiptir. Müze ile birlikte Çankırı’nın çeşitli yerlerinde bulunan turistik merkezleri ziyaret etmek için, Çankırı araç kiralama hizmeti alarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadınçayırı Tabiat Parkı

Bilindiği üzere iç Anadolu bölgesi yeşillik alan bakımından kısıtlı imkânlara sahiptir. Çankırı’da bulunan Kadınçayırı Tabiat Parkı da şehirdeki en önemli yeşil alanlardan biridir. Özellikle çam ağaçlarının sık görüldüğü tabiat parkı, toplamda 422 hektarlık bir alana sahiptir.

Çeşitli festival ve aktivitelerin yapıldığı tabiat parkında seyir terasları, yürüyüş patikaları, açık alan spor tesisleri ve yeme içme alanları gibi birçok farklı tesis bulunmaktadır. Çankırı araba kiralama hizmeti alıp eşyalarınızı alarak tabiat parkında bir süre vakit geçirmenizi tavsiye ederiz. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında şehre geldiyseniz, üzerinizdeki stresi atmak için burasının iyi bir destinasyon olduğunu söyleyebiliriz.

Çankırı Saat Kulesi

Merkez ilçede bulunan Çankırı Saat Kulesi dikdörtgen plan üzerine inşa edilmiştir. Dört cephesinde saat bulunsa da bu saatler aktif değildir. 1901 yılında yapılan saat kulesi, il merkezinde en bilindik buluşma noktalarından biridir.

Çivitçioğlu Medresesi

1700’lü yıllarda iki katlı olarak inşa edilen medrese, il merkezinde yer alan tarihi yapılardan biridir. Klasik medrese mimarisi yerine daha çok Anadolu’da bulunan konak evlerini andıran yapının, geleneksel Türk mimarisinin izlerini en iyi şekilde taşıdığını söyleyebiliriz.

Hüyük Yeraltı Şehri

Orta ilçesinde bulunan yeraltı şehri, milattan sonraki 300 ile 500 yıllar arasında yaşam alanı olarak kullanılmıştır. Orta ilçesinde ve ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan yeraltı şehrinin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 55 kilometredir. 2005 yılında yapılan çalışmalar sonrasında turizme kazandırılan yeraltı şehrini, Çankırı araç kiralama hizmeti alarak konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Çankırı Müzesi

Genellikle müzelerin içerisinde binlerce tarihi eser bulunurken, Çankırı Müzesi istisnai müzeler arasında yer alıyor. Çünkü bu müzede sergilenen eser sayısı 800 civarındadır. Ancak müzede 6 bin yıl öncesine ait olduğu bilinen gergedan, zürafa, domuz ve fil gibi hayvanların fosillerinin sergilendiğini de söylemek gerekir.

Alacağınız Çankırı oto kiralama hizmetinin ardından gerek işlerinizi daha hızlı takip edebilir, gerekse şehrin turistik değerlerini ekonomik ulaşım maliyetleri ve konforuyla gezebilirsiniz.