Çorum Kiralık Araçlar ve Araba Kiralama Firmaları

İhtiyacınıza uygun tercihi yapmak ve kiralık araç ihtiyaçlarınıza ekonomik çözümler bulmak istiyorsanız, Araç Kirala Go ile Çorum araba kiralama firmaları sayfalarını inceleyebilirsiniz. Online araba kiralamanın en güvenilir adreslerinden biri olan Araç Kirala Go üzerinde farklı ihtiyaçlarınıza en ekonomik şekilde cevap verebilecek, birçok Çorum rent a car firması bulabilirsiniz.

 

Çorum Oto Kiralama Hizmeti

Kiralamak istediğiniz araç BMW, Mercedes, Audi, Ford, Fiat, Hyundai, Volkswagen, Renault veya ne olursa olsun, Çorum oto kiralama firmaları üzerinden tüm markalara ait kiralık araçlara ulaşabilirsiniz.

Çorum araç kiralama hizmeti almadan önce tüm araçların kasko, kış lastiği, ağır bakımları ve araba sigorta işlemleri yapılmakta ve araçlar sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Bu sayede hem konforu hem de güveni başından tercih etmiş olursunuz.

Çorum Araç Kiralama Fiyatları

Tüm illerde olduğu gibi Çorum araç kiralama fiyatları da firmanın satış politikasına, aracın özelliklerine ve kiralamak istediğiniz süreye göre farklılık gösterir. Şehirde hizmet veren tüm firmalara kolay ulaşım sağlamanızı hedefleyen Araç Kirala Go üzerindeki firmaların sayfasına bakabilir veya firmayı arayarak kiralamak istediğiniz araç fiyatı hakkında net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum araba kiralama hizmeti aldıktan sonra, şehirde gezip görebileceğiniz doğal güzellikleri ve tarihi Mekânlardan bazıları şunlardır;

İncesu Kanyonu

Ortaköy ilçesi sınırlarında bulunan İncesu Kanyonu, sarp kayalıkların olduğu doğal güzelliklere sahip keşif noktalarından biridir. Giriş ve çıkışı tek olan kamyonun toplam uzunluğu 13 kilometre civarındadır. Genişliği ise yerine göre değişmekle birlikte 40 ile 60 metre dolaylarındadır.

Kısmen ormanlık alanlara da sahip olan kanyon özellikle trekking ve rafting sporları için elverişli yerlere de ev sahipliği yapmaktadır. Çorum’un doğal güzellikleri arasında yer alan İncesu Kanyonu, şehirde farklı doğal güzellikler görmek isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı

Tarihi Hattuşa kentinin açık hava tapınağı, yüksek kayalıkların arasında yer almaktadır. Tapınak çevresinde bulunan kayalıklarda asker figürleri oldukça ilgi çekicidir.

Kayaların oyulması ile elde edilen tapınak farklı iki oda bölümünden oluşmaktadır. Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı Hitit döneminde inşa edilmiştir.

Muradi Rabi Ulu Camii

1446 yılında depreme maruz kalan Muradi Rabi Ulu Camii, Mimar Sinan tarafından büyük bir onarımdan geçmiştir. Caminin yapım yılına dair kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, Selçuklu eseri olduğu kesin bilgidir.

Çorum’un önemli tarihi dokularından biri olan caminin iki minaresi ve önlü arkalı toplamda 10 kubbesi bulunmaktadır. Ortada ise ana kubbe olunur. Bahçesinde ise yine aynı tarihlerde yapıldığı tahmin edilen bir şadırvan yer almaktadır.

Laçin Kapılıkaya Kaya Mezarları

İl merkezinden 27 kilometre uzaklıkta bulunan Laçin Kapılıkaya Kaya Mezarları, ulaşımın zor olması nedeniyle Çorum oto kiralama hizmeti alınarak daha rahat ziyaret edilebilir. Sarp kayalıklar üzerinde bulunan kaya mezarlarının tarihi milattan önce 2. Yüzyıl olarak nitelendirilmektedir.

İnsan eli oymacılığı ile muhteşem bir oluşumun inşa edilmiş olması, ziyaretçilerin en fazla ilgisini çeken yönlerden biridir. Kaya mezarlarında başta haç motifi olmak üzere, çeşitli figür ve motifler yer almaktadır.

Çorum Saat Kulesi

1894 yılında Osmanlı mimarisi ile inşa edilen Çorum Saat Kulesi’nin saat kısmına kadar olan kısmı daire şeklindedir. Saat kısmı ise kare şeklinde inşa edilmiştir. Uzaktan bakıldığında bir minareyi andıran saat kulesi, kurşun kubbesi ile cami minaresini andırmaktadır.

Çorum Kalesi

İl merkezinde yer alan kalenin 1571 yılında inşa edildiği bilinmektedir. Klasik kalelere göre daha çok küçük bir kervansarayı andıran tarihi yapı, Çorum gezilecek yerler listesinde yer alır.

Çorum Müzesi

1968 yılından beri Çorum’da müze kurma çalışmaları başlamış ve tam manası ile çalışmalar 1987 yılında tamamlanmıştır. Eski müze belirli bir süre kapalı kalmıştır.

Çorum Müzesi içerisinde başta arkeolojik eserler olmak üzere etnografik farklı eserlerde sergilenmektedir.

Çatak Tabiat Parkı

Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak biraz doğa ile iç içe olmak istiyorsanız, Çorum araba kiralama hizmeti alarak Çatak Tabiat Parkı’na küçük bir kaçamak yapabilirsiniz. Aynı zamanda bir mesire alanı olan tabiat parkı, yaz aylarında daha yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Elvan Çelebi Camii

İçerisinde aynı zamanda bir türbe bulunan Elvan Çelebi Camii 1282 yılında inşa edilmiştir. Caminin kitabesinde bu bilgi yer alırken bahçesindeki türbenin kitabesinde ise 1307 tarihi yazmaktadır. Bu tarihlerin tam olarak cami yapımını işaret ettiğine dair tahminler bulunmaktadır.

Küçük bir cami olsa da tarihi özellikleri nedeniyle ziyaret edilmektedir. Mecitözü ilçesinde bulunan Elvan Çelebi Camii Çorum il merkezinden 25 kilometre mesafededir. Bu nedenle camiye ulaşım sağlamak için Çorum araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Veli Paşa Hanı

Yozgat beylerinden biri olan Veli Paşa’nın talimatı ile inşa edilen Veli Paşa Hanı, Çorum il merkezinde bulunmaktadır. Yapım tarihi 1867 olan yapı orijinal dokusunu korusa da biraz bakımsız kaldığını söylemek mümkündür.

Sungurlu Saat Kulesi

Anadolu’da görülebilecek saat kulelerinden farklı bir yapıya sahip olan Sungurlu Saat Kulesi, Çorum gezilecek yerler listesinde yer alan tarihi yapılar arasındadır.

Saat kısmı ve kubbesi ile birlikte toplamda 8 kattan oluşan tarihi kule, dikdörtgen şeklinde inşa edilmiştir. Kulenin yapım tarihi 1891 olarak nitelendirilir.

Gerdek Kaya Mezarı

Alaca ilçesi sınırlarında bulunan ve ilçe merkezinden 18 kilometre uzaklıkta yer alan Gerdek Kaya Mezarı, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Uzak olması nedeniyle kaya mezarlarını Çorum araba kiralama hizmeti alarak konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Burada inşa edilen kaya mezarlarının milattan önce 2. Yüzyılda Helenistik döneminde inşa edildiğine dair tahminler bulunmaktadır.