Denizli Kiralık Araçlar ve Rent A Car Firmaları Fiyatları

Denizli’deki işlerinizi özel araçla takip etmek, zaman ve ulaşım maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Denizli rent a car firmaları, Araç Kirala Go platformuna özel fiyatlarıyla uygun fiyat avantajları sunmaya devam ediyorlar. İlgili firmalardan alacağınız hizmet ile tüm bakımları yapılmış, kış aylarında kış lastiği takılmış, kasko sorunu olmayan güvenli araçlar kiralayabilirsiniz.

Denizli Havalimanı Oto Kiralama

Denizli havalimanı oto kiralama hizmeti veren kiralık araç firmaları, lüks araç tercihlerinizde Jeep, Mercedes, Volkswagen, Land Rover, Audi, BWM gibi tüm markalar ile hizmet verirken, ekonomik araç tercihlerinize de cevap veriyorlar. Renault, Dacia, Toyota, Opel ve tüm markaların lüks, ekonomik ve ticari araçlarını, Denizli araç kiralama firmalarından kiralayabilirsiniz.

Havalimanı kiralık araba hizmetinin yanı sıra şoförlü araç kiralama hizmeti de sunan firmalar, aynı zamanda navigasyon ve bebek koltuğu gibi hizmetleri ise ücretsiz olarak sunuyorlar.

Denizli Araç Kiralama Fiyatları

En uygun Denizli araç kiralama fiyatları için doğru platformdasınız. Denizli oto kiralama fiyatları konusunda Araç Kirala Go’ya özel avantajlı uygulama ve indirimler sağlayan firmalardan hemen hizmet alabilirsiniz.

Uygun fiyatlarla kiralık araç hizmeti veren firmaların sayfalarına sitemiz üzerinden ulaşıp fiyatları inceleyebileceğiniz gibi, kiralamak istediğiniz araç için firmayı arayarak da fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Denizli Gezilecek Yerler

Denizli doğal oluşumlarla birlikte tarihi dokunun ve doğal güzelliklerin bir hayli yoğun olduğu illerimizden biridir. Gerek iş ve gerekse turistik ziyaretler için Denizli’de bulunuyorsanız, bu alanları doyasıya gezip görmenizi tavsiye ederiz. Turistik noktalara rahat ve hızlı ulaşım sağlamak için, tercihen Denizli araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hierapolis Antik Kenti

Unesco listesinde yer alan Hierapolis Antik Kenti, eşsiz kaya kabartmaları ve mermer sütunları ile dikkat çekmektedir. Denizli’nin genelinde birçok antik kent yer alırken, bunlar arasında en fazla ziyaret edilenlerden biri Pamukkale Hierapolis Antik Kentidir.

Antik kent içerisinde aynı zamanda boyları birkaç metreye ulaşan granit ve mermer heykellerde bulunur. Burada yapılan araştırmalar, yerleşim yerinin milattan önceki yıllara ait olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan Pamukkale termal sularına yakın bir konumda olması, antik kentin daha fazla ziyaret edilmesine sebep olmaktadır.

Pamukkale Travertenlerinin hemen yanı başında yer alan tarihi yerleşim yerinde, paha biçilemez özelliklere sahip yapıları görebilirsiniz. İçerisinde agora, Roma mezarları, anıt çeşmeler, mezarlar, tapınaklar ve antik tiyatrolar gibi birçok yapı bulunmaktadır. Özellikle sütunlara basan taşlardaki küçük işlemeler sizi kendine hayran bırakacaktır.  Antik ve çevresindeki muhteşem keşif noktalarının detaylarına inmek için, sitemiz üzerinden Denizli araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Pamukkale Travertenleri

Denizli denildiğinde akla ilk gelen yer, Pamukkale ilçesinde bulunan travertenler olmaktadır. Tamamen doğal oluşumla meydana gelen travertenler aynı zamanda termal suyu ile birçok hastalığa şifa oluyor.

Romatizma, kadın hastalıkları, sinir sistemi, tansiyon, kalp ve damar rahatsızlıkları başta olmak üzere, Pamukkale Travertenlerinde bulunan termal suyun birçok hastalık için faydalı olduğu bilinmektedir. Unesco listesinde yer alan Pamukkale Travertenleri dünyanın her yerinden yoğun ziyaretçi almaktadır.

Hemen yanında bulunan antik kent ile birlikte yılda yaklaşık 3 milyon yerli ve yabancı turistin eşsiz doğal oluşumları ziyaret ettikleri bilinmektedir. İl merkezine 18 kilometre uzaklıkta Pamukkale ilçesinde bulunan bu doğal güzellikleri yerinde görmek için, Denizli araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Honaz Dağı milli parkı

Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak az da olsa kafanızı dinlemek istiyorsanız, Honaz ve Pamukkale ilçelerinde bulunan milli parkı ziyaret edebilirsiniz. Ege Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Honaz Dağı üzerindeki milli park, kampçılık için oldukça elverişli alanlara sahiptir.

Özellikle kamp kurma merakınız bulunuyorsa ve doğal ortamlarda zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, Denizli oto kiralama hizmeti alarak eşyalarınızı toplayıp buradaki milli parkı ziyaret edebilirsiniz.

Akhan Kervansarayı

Kitabesinde yer alan bilgiye göre 1253 yılında yaptırıldığı bilinen Akhan Kervansarayı, Selçuklu mimarisinin önemli eserlerinden biridir.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan ve ilçe merkezine birkaç kilometrelik mesafede yer alan kervansaray küçük bir yapıdadır. Yakın zaman önce yenileme çalışmaları yapan kervansarayın orijinal dokusundan biraz uzak kaldığını söylemek faydalı olacaktır.

Tripolis Antik Kenti

Adeta tarih fışkıran Denizli’de ki bir başka önemli antik kent ise Tripolis Antik Kentidir. Buldan ilçesinde bulunan antik kent çevresinde birçok kazı çalışması yapılmıştır.

Günümüzde de tarihi yerleşim yerinde kazı çalışmaları devam etmektedir. Buradan çıkarılan arkeolojik eserler başta Denizli arkeoloji müzesi olmak üzere, bölgede bulunan çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Menderes Nehri’nin hemen kıyı yamaçlarında bulunan antik kent, geç Helenistik dönemin izlerini taşımaktadır.

Kısık Kanyonu

Şehir merkezinden 60 kilometre uzaklıkta bulunan Kısık Kanyonu, içerisinden akan akarsu ile birlikte eşsiz bir doğa seyri sunuyor. Rafting ve trekking sporları için oldukça elverişli alanlara sahip olan kanyon, 80 metre yüksekliğe ulaşmaktadır.

Ayrıca kamyon içerisinde bulunan Roma ve Bizans dönemine ait kaya mezarları, bu doğal güzelliğe tarihsel bir anlam katmaktadır. Kanyonu ziyaret etmek ve burada farklı bir zaman geçirmek için Denizli araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Savranşah Camii

Çivril ilçesinde bulunan tarihi caminin içerisini gördüğünüzde, oldukça şaşıracak ve hemen fotoğraf makinenize sarılacaksınız. 1298 yılında yaptırılan caminin içerisi rengârenk çiniler ve hat sanatı ile süslenmiştir. Tavan ve sütun kısımlarının üzerleri ahşap işlemeciliğinin en iyi örneklerinden biridir.

Caminin iç kısmını gördüğünüzde Anadolu’da bu kadar detaylı süslemeye sahip başka bir caminin olmadığını hissedeceksiniz. Aslında bu caminin iç mekân süslemelerini Denizli’de bulunan diğer camilerde de görmek mümkündür. Tamamen renk cümbüşüne dönmüş tarihi yapının içerisinde, bitkisel motifler ayrı bir güzellik sunmaktadır.

Çivril ilçesine gitmek ve bu cami ile birlikte diğer keşif noktalarını ziyaret etmek için, Denizli oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Tarihi cami dış görünüm olarak oldukça mütevazı ve sade bir yapıya sahiptir. Ancak iç duvar süslemeleri için bunu söylemek mümkün değildir.