Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Karadeniz’in incisi Trabzon bir bölge şehri olması nedeniyle Trabzon havalimanı da sadece Trabzon’a değil aynı zamanda da komşu illere de hizmet veren bir havalimanıdır. Çevre illere Bayburt, Gümüşhane, havalimanı olmasına rağmen Erzurum, Ağrı gibi birçok çevre il uçak ulaşımında Trabzon havalimanını tercih etmektedir.

Örneğin Erzurum ilimizde de havaalanı var fakat günlük kalkan uçak sayısı Trabzon havalimanı kadar değil. Bu yüzden Erzurum’a gidecek yolcularda Trabzon’u tercih etmek zorunda kalıyorlar.

 

Trabzon Havalimanı Kiralık Araba

 

Havalimanı içinde, yanında çevrelenmiş tüm Rant A Car (kiralık araç) firmaları üst bölümde listelenmiştir. Üst bölümde detaylı şekilde Firma adı, adresi ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Size önerimiz, havalimanına gelmeden önce ilgili firmaları tek tek arayıp size en uygun fiyatı veren firma ile anlaşma sağlamanız yönündedir. Zira havalimanına indikten sonra ilgili firmaları tek tek dolaşmak, görüşmek çok zaman alacaktır. Aynı zamanda acili yet durumu olduğu için pazarlık etme şansınız da çok olmayabilir.

 

Trabzon Havalimanı Kiralık Araç Fiyatları

 

Kiralanacak arabanın fiyatı birden fazla parametreye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örnekse; alt, orta ve üst sınıf araçlar için ayrı fiyat. Aynı sınıfta bulunan ancak marka ve modeli değişik olan arabalar için ayrı fiyat, kiralanacak arabanın, günlük, haftalık, aylık kiralanmasına göre ayrı fiyatlar ve kira sözleşmesindeki şartlara göre ayrı fiyat politikası uygulanmaktadır.

Ve tabiki sizin pazarlık yapma yeteneğinize göre de fiyatlarda değişiklik olabilir.

 

Önemli uyarı: Acili yet duygusu vermeyin. Trabzon havalimanına inen yolcuların birçoğu ya acil bir iş için ya bir yakının cenazesine yetişmek ya da hasta yakınına yardımcı olmak için gelmektedirler. Bu durumda havalimanı inen yolcu bir an önce gideceği yere ulaşmak için (örnekse Bayburt, Gümüşhane veya şehir içinde bir ilçe) toplu taşım araçları ile vakit kaybedemez. Ve acilen bir araba kiralamak zorunda kalır.

Siz araç kiralama firması yetkilisiyle görüşürken, acil ihtiyacınız olduğunu belli edecek kelimeler kullanmayın. Zira bu durum size pazarlık ederken maça 1 – 0 yenik başlamanız anlamına gelir.

 

Trabzon’da Gezilip Görülecek 4 Harika Yer

 

Trabzon havalimanına indiniz, arabanızı kiraladınız. Şimdi kiralık aracınızla bu muhteşem şehirde nereleri gezip neleri görmeniz gerektiği konusunda bilgiler verelim.

 

SÜMELA MANASTIRI

 

Tarihte büyülü bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? O halde şimdi aracınıza binip rotayı Maçka ya kırın. Maçka ilçesinde yer alan ve adeta dağa yapışık şekilde inşa edilmiş, muhteşem bir eser.

Meryem ana manastırı diye de adlandırılan, Kilisenin MS 365-395 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bu harika tarihi eser sizi iliklerinize kadar geçmişe götürerek büyülü bir ortama girmenize neden olacaktır.

 

Uzungöl ve Karester Yaylası

 

Trabzon’a gelmişken Uzungöl’e gitmemek elbette olmaz. Bir vadinin ortasına kurulan Uzungöl vadinin ortasında uzunlamasına giden gölden adını almıştır. Çok sayıda yabancı turistin ilgisini çeken Uzungöl son yıllarda doğallığını yitirmeye yüz tutsa da yinede kendine özgü yapısıyla görülesi yerler arasındadır.

Madem doğa ile iç içe olmaya karar verdik, şimdide rotayı Karester Yaylasına kıralım. Garester yaylasına çıkarken kuş bakışı uzungöl ü görme şansınızda olacak.

 

Sera Gölü ve Sera Gölü Tabiat Parkı

 

Sera Gölü, 1950 senesinde Sera Deresi Vadisi’nde gerçekleşen bir deprem sonucu ortaya çıkan küçük bir set gölüdür. Bu gölün bulunduğu alan ise 2010 senesinde tabiat parkı ilan edildi. Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü Tabiat Parkı’nda bisiklet turu, olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapılabilir.